Wybierz język:

Gigapanoramy

Coraz popularniejszym dodatkiem do wirtualnych spacerów stają się gigapanoramy. Te składające się z miliardów pikseli obrazy, dzięki możliwości wielokrotnego zbliżenia, nadają się idealnie do prezentacji rozległych panoram widokowych zarówno miast jak i interesujących krajobrazów.

Do publikacji gigapanoram w Internecie używana jest technologia tzw. ładowania na życzenie (loading on demand) stosowana powszechnie m.in w Google Maps. Podczas oglądania panoramy, ładowane są tylko dane niezbędne do prezentacji aktualnie wybranego widoku. Takie rozwiązanie pozwala znacznie przyspieszyć czas ładowanie gigapanoramy, jednocześnie znacząco obniżając transfer danych z serwera.

Wykonywane przez nas gigapixelowe zdjęcia panoramiczne mogą posiadać dowolne proporcje i pole widzenia (wykonujemy również gigapanoramy sferyczne).

Zastosowanie

Panoramy gigapixel z uwagi na swoje duże rozmiary wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie istotne jest oddanie najdrobniejszych szczegółow fotografowanej scenerii:

 • Promocja, miast i regionów
  prezentacja fotograficzna w formie panoram widokowych: zarówno terenów zurbanizowanych jak i atrakcyjnych krajobrazów i innych ciekawych widoków.
 • Szczegółowa dokumentacja fotograficzna
  zwłaszcza obiektów o charakterze zabytkowym: jedna gigapanorama może zastąpić duże serie zwykłych zdjęć. W odróżnieniu od tradycyjnej dokumentacji fotograficznej, nie zostanie pominięty jednak ani kontekst ujęcia, ani jego relacja z innymi obiektami.
 • Rejestracja imprez masowych
  Któż nie chciałby zobaczyć siebie w kilkudziesięciotysięcznym tłumie osób zebranym na koncercie czy innej imprezie o charakterze rozrywkowym? Integracja takiej panoramy z portalami społecznościowymi to dodatkowa promocja samego wydarzenia.
 • Druk wielkoformatowy
  w szczególnych przypadkach druku wielkoformatowego, odpowiednią jakość zdjęcia mogą zapewnić tylko fotografie o rozdzielczości wykraczającej znacznie poza możliwości współczesnych aparatów fotograficznych.